Aktualności
W dniu 9 grudnia 2021 roku w Lanckoronie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu lanckorońskich spotkań z Kulturą Łowiecką. Organizatorem spotkań jest Galicyjski oddział Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ.
Tym razem, po dłuższej przerwie połączyliśmy kilka tematów: „O kulturze łowieckiej z jej twórcami”, gdzie Gościem wieczoru był Henryk Chwaliński oraz promocję monografii 40–lecia K.Ł. „Myśliwiec” w Lanckoronie wraz z wystawą łowiecką związana z tym Jubileuszem oraz dorobkiem naszego oddziału, a także degustację wyrobów z dziczyzny. W spotkaniu uczestniczyli zarówno myśliwi, jak i sympatycy łowiectwa.
Zachęcamy do zakupienia prenumeraty zbiorowej „Łowca Polskiego” dla kół łowieckich. Korzystając ze specjalnej oferty, otrzymują Państwo niższą cenę niż przy zakupie prenumeraty indywidualnej.
Drogie Koleżanki i Koledzy,
zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Myśliwska paczka”. To około świąteczna akcja prowadzona przez myśliwych niezrzeszonych i zrzeszonych w kołach łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego.
Policjanci poszukują zaginionego Piotra Mysiaka, 29-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna zaginął 2 listopada br. Od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną.
więcej...Informujemy iż, biuro Zarządu Okręgowego PZŁ w Bielsku-Białej będzie nieczynne w dniu 12 listopada br.
więcej... Od 8 listopada, aż do kwietnia, w każdy poniedziałek o godzinie 17.30, na antenie TV Trwam będzie można obejrzeć nowy program o łowiectwie pt. „Na łowy”. Materiał powstawał przy współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim i pod opieką merytoryczną przewodniczącego Komisji Kultury Naczelnej Rady Łowieckiej, prof. Dariusza J. Gwiazdowicza.
Informujemy iż, biuro Zarządu Okręgowego PZŁ w Bielsku-Białej będzie nieczynne w dniach 2 oraz 3 listopada br.
więcej...W dniach 12, 13 lipca oraz 6 sierpnia 2021 r. w siedzibie ZO PZŁ w Bielsku-Białej odbyła się wycena medalowa trofeów.
więcej...Zarząd Okręgowy PZŁ w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 08 listopada br. o godz.14.30 rozpoczyna się kurs podstawowy do PZŁ.
Kurs będzie stacjonarny (całodzienny - 2x miesiącu), w przypadku zmiany obostrzeń związanych z koronawirusem ww. szkolenie będzie zdalne.
W kursie mogą uczestniczyć stażyści którzy mają już zaliczony staż bądź zakończą go do dnia 31 stycznia 2022 roku.
Myśliwi są grupą społeczną próbującą efektywnie pokonać chorobę Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).
Rok rocznie na szacowanie i wypłacanie szkód łowieckich wyrządzanych przez dziki i inną zwierzynę myśliwi wydają 400 mln zł. Są to koszty ponoszone z prywatnych środków każdego myśliwego. 100 mln zł tej kwoty to odszkodowania, pozostałe 300 mln to koszt paliwa, sprzętu i czasu poświęconego na ochronę pól i szacowanie szkód.
Tylko w bieżącym sezonie łowieckim, liczonym od kwietnia 2021 myśliwi wychodzili w łowisko 1,4 mln razy, co daje łącznie 5,6 mln godzin przepracowanych na rzecz państwa. Są to roboczo godziny za które myśliwi nie dostają wynagrodzenia. Na pracę społeczną związaną z ochroną pól i szacowanie szkód łowieckich przeznaczają swój wolny czas.
więcej...