W Bielsku Białej Fundacja Ochrony Głuszca nagrodziła myśliwych, którzy odstrzeliwują najwięcej drapieżników w ostojach kuraków leśnych. Akcja przynosi znakomite efekty: w lasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego coraz częściej widuje się głuszce, a coraz rzadziej lisy. Nasi koledzy udowadniają, że prawdziwym łowcom zależy również na tej zwierzynie, na którą nigdy nie będą polować.

To już druga edycja konkursu, do którego Michał Jordan, łowczy okręgowy z Bielska Białej, zaprosił myśliwych z dwudziestu kół. Na terenie ich obwodów znajdują się ostoje głuszców. Łowcy, którzy w swoich kołach strzelą najwięcej drapieżników, zostają nagrodzeni przez Fundację Ochrony Głuszca i współpracujące z nią firmy. W tym roku była to Kolba.pl – fundator atrakcyjnych nagród. Każdy z myśliwych otrzymał zestaw o wartości ponad 800 złotych.

Podczas spotkania Zenon Rzońca zaprezentował Wolierową Hodowlę Głuszca w Nadleśnictwie Wisła, która prowadzona jest od 2002 roku oraz wpływ drapieżnictwa na populację głuszców.

Na spotkaniu w siedzibie ZO PZŁ w Bielsku mówiono, że w kołach wywiązała się szlachetna rywalizacja między myśliwymi. Do ostatniej chwili nie wiadomo, kto strzeli najwięcej drapieżników.

Michał Jordan podkreślał zasługi dla odbudowy populacji głuszca Zenona Rzońcy, z którego inicjatywy  ruszył program introdukcji wspaniałych kuraków leśnych zwanych trubadurami wiosny.

Bartosz Marzec

(więcej o akcji w marcowym numerze „Łowca Polskiego”)

Wyniki konkursu:

Koło Łowieckie
Myśliwy Koło Łowieckie
Myśliwy
„Jarząbek” Wisła  Łukasz Szturc „Jeleń” Sopotnia Marian Dybek
„Głuszec” Wisła  Paweł Jurosz „Knieja” Cięcina Bogdan Jarco
„Olza” Istebna  Krzysztof Gorzołka „Wierchy” Milówka Marian Słowik
„Istebna” w Istebnej Dariusz Czepczor  „Dzik” Sól Mariusz Bogdał
„Beskid Żywiec”- Lipowa  Motyka Wojciech  „Cyranka” Oświęcim Aleksander Kwiatkowski
„Puchacz” Kamesznica  Maciej Matuszny  „Głuszec” Rajcza Jerzy Lach
„Kuna” Żywiec  Sławomir Gibas „Cietrzew” Pewel Ślem. Jacek Michulec
„Puszczyk” Łodygowice  Janusz Midor  „Hubert” Jeleśnia Bogdan Pal
„Żbik” Żywiec Michał Podkulski „Knieja” Zawoja Michał Ficek
„Porąbka” w Porąbce  Jarosław Płoskonka  „Klimczok” Buczkowice Marcin Matlak
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱