Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Pracy Posokowców oraz Regionalnego Konkursu Pracy Tropowców – Jeleśnia 2014

W dniu 3 maja, przy dobrej pogodzie i wspaniałej atmosferze, odbył się Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców oraz Regionalny Konkurs Pracy Tropowców.

Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców odbył się w urokliwych i wymagających nie lada kondycji łowiskach Kół Łowieckich „Groń” Żywiec oraz „Cietrzew” Pewel Ślemieńska. W konkursie wzięło udział 15 psów. Zwycięzcami konkursu okazali się:

I miejsce – pies rasy posokiec hanowerski o imieniu ART od Ztraceného parohu, którego właścicielem jest Jarosław Pełka z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia,
II miejsce – pies rasy posokowiec bawarski o imieniu I’m Neptun Russet Tails, którego właścicielem jest Romana Ryszkowska z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia,
III miejsce – pies rasy posokowiec bawarski o imieniu ČIERNY BACA Cierna Skala, którego właścicielem jest Mariola Orzelska z wynikiem 95 pkt. i dyplomem 1 stopnia.

>>Wyniki Międzynarodowego Konkursu Pracy Posokowców<<

Regionalny Konkurs Pracy Tropowców odbył się w przepięknych obwodach dzierżawionych przez Koła Łowieckie „Cietrzew” Pewel Ślemieńska oraz „Jeleń” Sopotnia Wielka. W Konkursie wzięło udział 17 psów z których zwycięzcami okazali się:

I miejsce – suka rasy słowacki kopov o imieniu ATENA z Kojca Myśliwego, której właścicielem jest Krzysztof Hulewicz z wynikiem 115 pkt. i dyplomem I stopnia,
II miejsce – pies rasy płochacz niemiecki o imieniu CARBON Roztoczańska Sfora, którego właścicielem jest Witold Chodziński z wynikiem 110 pkt. i dyplomem I stopnia,
III miejsce – pies gończy polski o imieniu JOSZKO Roztoczańska Sfora, którego właścicielem są Marek i Izabela Kałka z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia.

>>Wyniki Regionalnego Konkursu Pracy Tropowców<<

Nagrodę dla najlepszego przewodnika w Międzynarodowym Konkursie Pracy Posokowców przyznano Andrzejowi Filipiakowi, najlepszym przewodnikiem w Regionalnym Konkursie Pracy Tropowców została Paulina Fira. Najlepszym leśnikiem okazał się Andrzej Filipiak.

Serdeczne podziękowania należą się Członkom Komisji Kynologicznej oraz Kołom Łowieckim „Cietrzew” Pewel Ślemieńska, „Jeleń” Sopotnia Wielka, „Groń” Żywiec za zaangażowanie i wspaniałą organizację Konkursów oraz sponsorom, którymi byli:

Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Zieliński
Wójt Gminy Jeleśnia Marian Czarnota
Nadleśniczy Nadleśnictwa Jeleśnia Andrzej Żbikowski
Koła Łowieckie „Cietrzew” Pewel Ślemieńska, „Groń” Żywiec, „Jeleń” Sopotnia Wielka
Spółdzielnia Turystyczno-Handlowa PILSKO z Jeleśni
Hotel FERO Lux
Delta Optical
„Eskulap” Hurtownia Weterynaryjno-Zoologiczna Zabierzów
Hurtownia Materiałów Budowlanych „Budowlanka” Krzysztof Słowik
Zakłady Mięsne w Żywcu Wojciech Dobija
oraz Łowcowi Polskiemu za objęcie Konkursów patronatem medialnym.

>>Galeria zdjęć z Konkursów<<

>>Galeria zdjęć z Wystawy prezentującej medalowe trofea jeleni-byków pozyskanych w sezonie 2013/2014<<

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱