Podsumowanie Międzynarodowych Konkursów Pracy Tropowców oraz Posokowców – Jeleśnia 2017

W dniu 30 kwietnia we wspaniałej atmosferze odbył się w Jeleśni kolejny Piknik Łowiecki na który złożyły się Międzynarodowe Konkurs Pracy Posokowców i Tropowców oraz II Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich. Imprezy te w tym roku po raz kolejny miały charakter prawdziwego święta myśliwych i kynologów. Podczas ich trwania zaprezentowano również pokaz sokolniczy, koncert sygnałów myśliwskich, pokaz psów ras polskich, pokaz pasienia owiec, pokaz wyszkolenia owczarków australijskich. Imprezą towarzyszącą była wystawa łowiecka, która poza tradycyjna prezentacją medalowych trofeów wieńcy jeleni pozyskanych w sezonie 2016/2017 na terenie Beskidzkiego Okręgu Łowieckiego, miała także część edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Dzięki szerokiemu zaangażowaniu 9 kół łowieckich: Cietrzew” Pewel Ślemieńska, „Groń” Żywiec, „Jeleń” Sopotnia Wielka, „Hubert” Jeleśnia, „,Beskid-Żywiec” Lipowa, „Borsuk” Gilowice, „Knieja” Zawoja, „Odyniec” Sucha Beskidzka oraz „Żbik” Lachowice udało się zorganizować darmowy poczęstunek dla wszystkich odwiedzających imprezę. Wydano około 2,5 tys. porcji bigosu, gulaszu oraz pieczonych dzików co było doskonałą promocją dziczyzny oraz łowiectwa.

Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców odbył się w obwodach dzierżawionych przez Koła Łowieckie „Cietrzew” Pewel Ślemieńska oraz „Jeleń” Sopotnia Wielka. W Konkursie wzięło udział 14 psów z których zwycięzcami okazali się:

I miejsce – pies rasy gończy polski o imieniu ALT z Beskidzkiego Matecznika którego właścicielem jest przewodnik Paweł Sobala z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia oraz przyznanym CPC,
II miejsce – pies rasy jamnik szorstkowłosy standard o imieniu NARDO z Koszęcińskiej Dąbrowy, którego właścicielem jest Robert Maźniak z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia,
III miejsce – suka rasy ogar polski o imieniu ŁYSKA Bazylowa Sfora, której właścicielem jest Olimpia Jelonkiewicz z wynikiem 92 pkt. i dyplomem I stopnia.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Pracy Tropowców

Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców odbył się w urokliwych i wymagających nie lada kondycji łowiskach Koła Łowieckiego „Groń” Żywiec oraz łowisku Koła Łowieckiego „Cietrzew” Pewel Ślemieńska. W konkursie wzięło udział 16 psów. Zwycięzcami konkursu okazali się:

  • I miejsce – suka rasy posokowiec bawarski o imieniu FREYA Klobusice, którego właścicielem jest przewodnik z Czech Roman Trojka z wynikiem 120 pkt. i dyplomem I stopnia oraz przyznano CACIT oraz CPC,
  • II miejsce – pies rasy posokowiec bawarski o imieniu VALETGREG WALDESRAUSCHEN, której właścicielem jest Krzysztof Słowik z wynikiem 104 pkt. i dyplomem I stopnia oraz Res, CACIT przyznano,
  • III miejsce – suka rasy posokowiec bawarski o imieniu PERY z Lubochnianskej doliny, której właścicielem jest przewodnik z Czech Josef Zipser z wynikiem 100 pkt. i dyplomem I stopnia.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Pracy Posokowców

Serdeczne podziękowania należą się Członkom Komisji Kynologicznej, Związkowi Kynologicznemu w Polsce oddział Bielsko-Biała oraz Kołom Łowieckim „Cietrzew” Pewel Ślemieńska, „Jeleń” Sopotnia Wielka, „Groń” Żywiec, „Hubert” w Jeleśni za zaangażowanie i wspaniałą organizację Konkursów, współorganizatorom Staroście Żywieckiemu Andrzejowi Kalata, V-ceWójtowi Gminy Jeleśnia Bronisławowi Jafernikowi, Nadleśnictwu Jeleśnia, Gminnemu Ośrodkowi Kultura w Jeleśni, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleśni, Komisji Kultury BORŁ oraz Kołom Łowieckim „,Beskid-Żywiec” Lipowa, „Borsuk” Gilowice, „Knieja” Zawoja, „Odyniec” Sucha Beskidzka, „Żbik” Lachowice oraz sponsorom, którymi byli:

DELTA OPTICAL
Hotel Granica Korbielów,
Garmin Polska
TRACKER Polska
Piekarnia Przemysław Piątek
Zakłady Mięsne Wojciech Dobija
Stowarzyszenie Miłośników Gończych Polskich

 

>>Galeria zdjęć z PIKNIKU (Paweł Szewczyk)<<

>>Galeria zdjęć z PIKNIKU (Grażyna Patera)<<

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱