Spotkanie myśliwych z przedstawicielami Zarządu Głównego PZŁ

Myśliwi z okręgów PZŁ: beskidzkiego i krakowskiego, 25 maja 2023 roku, wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Głównego PZŁ. Spotkanie odbyło się w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym „Karpik” w Graboszycach, nieopodal Ośrodka Hodowli Zwierzyny PZŁ w Zatorze.

Uczestników powitała Przewodnicząca Zarządu Okręgowego PZŁ w Krakowie Aleksandra Dzięcioł-Gęsiarz. Na spotkanie przybyli: Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, członek ZG PZŁ Ewa Kraska oraz Prezes NRŁ Rafał Malec. Obecny był także nowo powołany Łowczy Okręgowy Beskidzkiego Okręgu PZŁ Grzegorz Siwiec, którego przedstawił myśliwym Łowczy Krajowy.

W obecności sztandarów okręgowych, przy dźwiękach sygnałów łowieckich wręczono odznaczenia łowieckie. „Złom” otrzymali: Franciszek Kuś (Koło Łowieckie „Głuszec” w Wiśle), Stanisław Matlak (KŁ „Puszczyk” w Łodygowicach) i Andrzej Patoła (KŁ „Hubert” w Proszowicach); Medalem Świętego Huberta został odznaczony Grzegorz Skokoń (KŁ „Trop” w Krakowie), a Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej wyróżniono Marka Jurosza (KŁ „Głuszec” w Wiśle).

Omówiono działania podejmowane przez władze PZŁ w ostatnich latach. Przedstawiciele ZG PZŁ zapoznali zebranych z problemami dotyczącymi łowiectwa w Polsce oraz przekazali informacje na temat obecnej sytuacji Polskiego Związku Łowieckiego. Spotkanie stanowiło forum wymiany poglądów na bieżące tematy łowieckie.

Tekst i foto: Krzysztof Szpetkowski

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱