Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Bielsko Biała

Wieczór „NA MEDAL” w Kole Łowieckim SKALNIAK w Juszczynie

W dniu 18 lutego br. w Remizie Strażackiej na Juszczyńskich Polanach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łowieckiego 2016/2017 Koła Łowieckiego SKALNIAK w Juszczynie połączone z wręczeniem nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich oraz Beskidzką Okręgową Radę Łowiecką odznaczeń. W tym sezonie łowieckim koledzy myśliwi zostali wyjątkowo hojnie docenieni za swoją pracę, zaangażowanie i trud, włożony w szeroko pojętą działalność na rzecz myślistwa oraz dobrego imienia Polskiego Związku Łowieckiego.
Zaproszony na uroczystość sekretarz Beskidzkiej Okręgowej Rady Łowieckiej – kol. Jacek Wawro wręczył Złoty Medal Zasługi Łowieckiej dla Koła Łowieckiego Skalniak w Juszczynie oraz odznaczenia łowieckie dla kolegów myśliwych:

Najwyższe odznaczenie łowieckie ZŁOM dla kol. Stanisława Kudzii
Złoty Medal Zasługi Łowieckiej dla kol. Józefa Czarniaka
Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej dla kol. Tadeusza Steca
Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej dla kol. Leszka Marka, kol. Jana Ceremugi, kol. Mieczysława Grzechynki, kol. Jacka Zajdy oraz kol. Andrzeja Dyrcza
Medale Za Zasługi dla Łowiectwa Bielskiego:

Srebrny Medal dla kol. Stanisława Gałuszki oraz Stanisława Stasika
Brązowy Medal dla kol. Jacka Zajdy, kol. Jerzego Bartyzela, kol. Tadeusza Kardaś oraz kol. Grzegorza Ceremugi
Wręczona została również Ochotniczej Straży Pożarnej w Juszczynie Odznaka za Zasługi dla Łowiectwa.
Ponadto kolegą Stanisławowi Kudzii, Stanisławowi Gałuszce oraz Stanisławowi Stasikowi zostały wręczone dyplomy Honorowego Członka Koła nadane przez Walne Zgromadzenie Członków Koła.
Nie da się ukryć, że był to wieczór medali i odznaczeń dla braci łowieckiej z Koła Łowieckiego Skalniak w Juszczynie. Było co świętować, więc przy dźwiękach góralskiej kapeli i stołach zastawionych smakołykami kuchni myśliwskiej myśliwi wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali do późnych godzin nocnych.

Darz Bór
Sekretarz KŁ Skalniak w Juszczynie
Jerzy Skocz

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp